ZAPROM sp. z o.o. z grantem pozwalającym na optymalizację produkcji

Firma specjalizuje się w budowie maszyn do przetwórstwa blachy w kręgach, taśmach i arkuszach, a także maszyn prototypów projektowanych i budowanych według wymagań klienta. Wykonują zarówno kompletne linie produkcyjne jak i ich poszczególne komponenty – od załadunku surowca do transportu i pakowania gotowych wyrobów.

Celem głównym projektu jest optymalizacja produkcji poprzez wdrożenie systemów PLM, MES i APS, a tym samym osiągnięcie mierzalnych celów szczegółowych w postaci skrócenia czasu realizacji zleceń oraz zmniejszanie zużycia surowców, materiałów i energii wykorzystywanych do produkcji danej maszyny.

Oprogramowanie jakie zamierza zakupić Wnioskodawca należy do wysoce technologicznych i specjalistycznych. Systemy MES pozwalają na szybkie podejmowanie decyzji w czasie rzeczywistym. Z kolei systemy PLM pozwalają na zarządzanie cyklem życia produktu od pojawienia się koncepcji, wymagań, poprzez opracowanie dokumentacji konstrukcyjnej, technologicznej, po zarządzanie jakością i serwisem. Każdy z tych systemów realizuje inne cele, a maksymalizacja efektów ich wykorzystania bazuje na ich współpracy. W przypadku systemu APS, który wspiera menedżerów i planistów w optymalizacji scenariuszy produkcyjnych, posiada on algorytmy optymalizacyjne, które umożliwiają takie planowanie produkcji, aby zlecenia zostały zrealizowane w jak najkrótszym czasie lub po jak najniższym koszcie

 

 

 

 


Pozostałe artykuły