Zakład Usług Mechanicznych Jerzy Bednarz i transfer innowacyjnego oprogramowania NX CAD/CAM

Zakład Usług Mechanicznych Jerzego Bednarze działa głównie w zakresie produkcji maszyn i urządzeń, działalność usługową w obrębie naprawy i konserwacji narzędzi ręcznych mechanicznych oraz obróbki wstępnej żeliwa i stali. W chwili obecnej firma świadczy usługi głównie na rynku krajowym, ale wysyła swoje produkty również za granicę. Jest producentem elementów mechanicznych stosowanych w przemyśle metalowo-hutniczym, budowlanym, narzędziowym, samochodowym.

W ramach projektu, spółka skorzysta z grantu na transfer technologii, którego przedmiotem jest transfer oraz wdrożenie technologii frezowania adaptacyjnego do produkcji wyrobów o powierzchniach złożonych z wykorzystaniem systemu NX CAD/CAM. Implementacja oprogramowania CAM w znacznym stopniu ułatwi realizację procesu produkcji, podniesie jego wydajność i parametry oraz obniży ryzyko wystąpienia błędów.

Transferowana Technologia jest innowacją procesową, gdyż umożliwi zastosowanie precyzyjnej obróbki szybkościowej, a co za tym idzie znaczący wzrost szybkości obróbki i wydajności, obniżenie kosztów jednostkowych produkcji, podniesienie jakości oferowanych produktów. Dzięki transferowanej Technologii znacząco wzrośnie konkurencyjność przedsiębiorstwa. Dzięki zastosowaniu urządzeń CNC, wyposażonych w technologię NX CAM, możliwe będzie prowadzenie prac w trzech wymiarach, czyli produkowanie elementów trójwymiarowych bez konieczności ciągłego obracania obrabianego elementu z nieporównywalną dotąd szybkością i precyzją.

Gratulujemy!

MASZ PYTANIA?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI ZA POŚREDNICTWEM:
INFOLINII SOI: (22) 695 37 88
LUB NAPISZ BEZPOŚREDNIO NA ADRES: SOI@ARP.PL

Pozostałe artykuły