Trzy granty na transfer technologii dla polskich firm!

11 października to dla nas szczególna data! Udało nam się podpisać umowy o powierzenie grantu na transfer technologii z trzema polskimi firmami, które wnioskowały o wsparcie w ramach naszego projektu.

Celem naszego projektu jest kreowanie i wspieranie transferu technologii do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce. Firmy, które chcą inwestować w innowacje, mogą liczyć na wsparcie brokerów technologii SOI przy wyborze najlepszej ścieżki rozwoju i procesie składania wniosku grantowego, pomoc merytoryczną w przygotowaniu transferu technologii oraz na granty umożliwiające częściowy zwrot kosztów zakupu licencji, patentu, czy know-how. Tylko w 2019 roku z grantów SOI skorzystało dwadzieścia polskich firm.

Teraz dołączyły do nich trzy kolejne: WS Kooperacja „PZL Mielec” Sp. z o.o., producent części i podzespołów dla przemysłu motoryzacyjnego i maszynowego, SatRevolution S.A., firma z sektora kosmicznego, produkująca satelity, a także Moder Anna P.H.U. Metering, zajmująca się sprzedażą wodomierzy, ciepłomierzy i innych związanych z nimi produktów.

Poprzez Sieć Otwartych Innowacji pomagamy polskim przedsiębiorcom w zakupie i wdrożeniu innowacyjnych rozwiązań. Zyskują na tym zarówno firmy, które są odbiorcami technologii, jak i te, które następnie z nich korzystają. Innowacyjne technologie pozwalają polskim przedsiębiorstwom na zwiększanie swojej konkurencyjności na światowych rynkach – podkreślał wiceprezes ARP S.A. Dariusz Śliwowski, który uczestniczył w podpisaniu umów.

Firma WS Kooperacja „PZL Mielec” sp. z o.o. zakupiła od AT-P Aviation Sp. z o.o. technologię łączenia i montażu struktur z wybranych stopów wytwarzanych metodą obróbki skrawaniem. Wykorzystanie technologii pozwoli na obniżenie kosztów wytwarzania struktur lotniczych przez firmę. W imieniu przedsiębiorstwa umowę podpisał prokurent Mariusz Kudyba.

Z kolei SatRevolution S.A. podpisała umowę na zakup oprogramowania Album Designer 19 od Computer Controls sp. z o.o.  Będzie ono wykorzystywane przy wytwarzaniu komponentów używanych do produkcji satelitów. Dotychczas największym osiągnięciem firmy jest stworzenie pierwszego polskiego satelity komercyjnego, Światowida, który został wyniesiony na orbitę w kwietniu 2019 roku. Umowę podpisał pełnomocnik firmy – Mariusz Szumilas.

Natomiast Moder Anna P.H.U. Metering nabyła technologię aktywnego monitorowania sieci wodociągowej przy użyciu inkasenckiego systemu radiowego odczytu wodomierzy. Reprezentowali ją właściciele – Anna Moder i Witold Moder. Był to już drugi grant, o który z sukcesem aplikowała firma w ramach naszego projektu.