Polak Meble Sp. z o.o. Sp.k. skorzysta z grantu na transfer technologii!

Polak Meble Sp. z o.o. Sp. k. to kolejna firma, która otworzyła się na zmiany. Zmiany idące w kierunku innowacji!

Dziś podpisaliśmy umowę o powierzenie grantu na transfer technologii! Polak Meble zakupi technologię PULSAR od jedynego właściciela technologii – firmy InfoBase Software Sp. z o.o. 

Przedsiębiorstwo Polak Meble zajmuje się produkcją oraz sprzedażą mebli tapicerowanych. Transferowana Technologia jest innowacją procesową, polegającą na wdrożeniu szeregu rozwiązań, które nie były jak do tej pory stosowane w przedsiębiorstwie.

PULSAR to innowacyjny system, który pozwoli na osiągnięcie zautomatyzowania procesów zarządzania w wielu obszarach działalności przedsiębiorstwa. Dzięki wielu modułom, które oferuje system PULSAR, Grantobiorca będzie efektywnie zarządzać logistyką: sprzedaży, zaopatrzenia, produkcji oraz magazynowania.

Dzięki wdrożeniu systemu, przedsiębiorstwo będzie mogło oszczędzić nakłady czasu i pracy, a przez to zoptymalizuje swoje działania. Przede wszystkim zwiększy poziom innowacyjności i konkurencyjności w branży.

System PULSAR swym zakresem obejmuje cały łańcuch logistyczny związany z przyjęciem dostawy surowców, zarejestrowaniem zamówienia, generowaniem wszelkich dokumentów wewnętrznych i zewnętrznych, układaniem wysyłki towaru dla klienta, układaniem planu produkcyjnego oraz zarządzanie produkcją i magazynem z wykorzystaniem technologii kodów kreskowych oraz RFID, która jest innowacyjnością w branży meblowej.

Projekt pozwoli optymalnie przeprowadzić działania związane z logistyką sprzedaży, której obszarem działania jest dostarczenie klientowi zamawianego towaru w czasie przez niego ustalonym. Poprzez optymalizację tych działań grantobiorca będzie mógł zmaksymalizować zyski swojego przedsiębiorstwa, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów produkcji do minimum.
Pulsar pozwoli także w pełni kontrolować, planować i dysponować zasobami magazynowymi przy użyciu wielu inteligentnych narzędzi i prezentacji informatycznych.
Zastosowane przez grantobiorcę rozwiązanie pozwoli także utrzymać całą dokumentację technologiczną zapisaną w słownikach systemu.

Grantobiorca będzie mógł automatycznie tworzyć plany produkcji z wykorzystaniem planów sprzedaży, zapotrzebowań materiałowych oraz obłożenia maszyn i gniazd roboczych.
Zaawansowana aplikacja pozwoli na maksymalnie proste zarządzanie finansami przedsiębiorstwa.

Oprogramowanie pozwoli na realizację prac w sposób, który ma pozytywny wpływ na ochronę środowiska – pozwoli na zmniejszenie energochłonności oraz wykorzystania zużywanych materiałów poprzez optymalizację produkcji, a dzięki odpowiedniemu zarządzaniu łańcuchem logistyki pozwoli na odpowiednie dostosowywanie dostaw, co przyczyni się do mniejszej emisji CO2 do atmosfery.

Umowę podpisał Pan Maciej Polak – Prezes Zarządu Polak Meble Sp. z o.o. Sp.k.

Gratulujemy i życzymy sukcesów!

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami za pośrednictwem:
infolinii SOI: (22) 695 37 88
lub napisz bezpośrednio na adres: soi@arp.pl

Pozostałe artykuły