Krakowska firma Idealogic sp. z o.o pozyskała grant w ramach Konkursu 5

Idealogic sp. z o.o. jest polską firmą, która powstała w 2009 r. Ukierunkowana na działalność badawczo-rozwojową w obszarze oprogramowania. Działają w branży internetowej. Przewagą nad innymi, podobnie funkcjonującymi firmami jest wąska specjalizacja i odpowiedź na bardzo precyzyjne zapotrzebowanie technologiczne klientów, a także indywidualne wdrożenia.

W swojej pracy, od początku kierowali się ku rozwiązaniom internetowym, których celem było wspomaganie zarządzania i logistyka w małych i średnich przedsiębiorstwach. Opierają się na systemie w technologii SaaS, czyli System as a Service, który jest platformą typu ERP (Enterprise Resource Planning) i ma na celu pomoc w zarządzaniu przedsiębiorstwem.

Głównym celem projektu jest zakup licencji i wdrożenie oprogramowania pt.: „Platforma do prowadzenie prac badawczych i rozwojowych w ramach analizy danych i ich obróbki w procesie uczenia maszynowego przystosowana do rozwiązywania problemów inżynieryjnych”.

Platforma jest oprogramowaniem służącym do automatyzacji analizy danych i oceny możliwości stosowania sieci neuronowych i uczenia maszynowego, które zrewolucjonizuje świadczone przez spółkę usługi. Spółka uzyska niebywałą precyzję w analizach danych, gdzie m.in. zostanie skrócony czas prowadzonych analiz z ok. 5 -7 dni w chwili obecnej do 1 dnia po wdrożeniu platformy (czyli min. o 80%)

 

 


Pozostałe artykuły