Innowacyjna firma z grantem, którego celem, jest wzrost innowacyjności przedsiębiorstwa

Firma 3mk Protection Sp. z o.o. jest firmą produkcyjną i handlową. W związku z tym w strukturze firmy znajdują się obszary działalności charakterystyczne dla firm produkcyjnych: produkcja, zaopatrzenie materiałowe, magazynowanie, pakowanie / konfekcjonowanie, projektowanie, przygotowanie produkcji, kontrola jakości, marketing, handel, sprzedaż, księgowość i kadry. Firma działa na rynku globalnym. Niemniej jednak głównym obszarem sprzedaży produktów firmy jest rynek krajowy.

Historia 3mk to historia innowacji. Początkowo był to typowy handel akcesoriami GSM. W 2006 roku rozpoczął produkcję pierwszych folii ochronnych. Kiedyś folie ochronne były sprzedawane w arkuszach A4 do samodzielnego wycięcia. Firma na bazie obserwacji opracowała odpowiednie maszyny, które to robią i sprzedawała folie pod konkretne modele telefonów. Nieco później Firma dostrzegła, że ani klienci, ani sprzedawcy nie radzą sobie zbyt dobrze z montażem folii, więc zaprojektowała uniwersalny aplikator, który opatentowała. Po upływie kolejnych kilku lat, kiedy telefony miały już nie tylko szklane ekrany, ale i obudowy, ludzie zaczęli używać gumowych pokrowców. W odpowiedzi, 3mk zaproponowało „invisible case” – obudowę, za którą Firma dostała nagrodę MUST HAVE na Design Festival w Łodzi.

Głównym celem przedsięwzięcia jest więc wdrożenie innowacyjnego systemu AllManagement 3.0 (AM 3.0) automatyzującego procesy produkcyjne, logistyczne, sprzedażowe i magazynowe w przedsiębiorstwie. Ideą jest wzmocnienie konkurencyjności poprzez budowanie wiedzy oraz promocję modelu otwartych innowacji wśród przedsiębiorców. Wdrożenie oprogramowania pozwoli Wnioskodawcy na dalszy rozwój i wdrożenie na rynek innowacji produktowej.

System AM 3.0 jest połączeniem systemów zarządzania cyklem życia produktów, systemu inf. produktowej (PLIM – Product Lifecycle Information Management), innowacyjnym systemem All-Safe 3.0 oraz jego odmianami czyli Booster 1.0 oraz Booster 3.0. AM 3.0, z obszarami w firmie w produkcję, logistykę, sprzedaż i magazyn. Ma być swoistym łącznikiem między systemem ERP, WMS, BI.

 

 

 

 

 

 

 


Pozostałe artykuły