Grant na transfer technologii w EURONET Norbert Saniewski sp. j.

EURONET Norbert Saniewski sp. j. to firma, która jest niezależnym dostawcą usług internetu, telewizji oraz telefonii; jako trzecia firma w Polsce i pierwsza w województwie podlaskim wdrożyła komercyjnie usługę telewizji kablowej 3 Generacji – IPTV. 

W ramach projektu, firma skorzysta z grantu na transfer technologii, którego przedmiotem jest wdrożenie technologii Middleware UBIQUE w wersji UBIQUE 4.0. Oprogramowanie Ubique 4.0 jest kompleksową platformą wspierającą organizację i kontrolowanie procesu świadczenia usług telewizyjnych. Jest to wszechstronna platforma pozwalającą na zarządzanie treściami audiowizualnymi, w szczególności treściami telewizyjnymi, które są dostarczane do abonentów różnymi środkami transmisji, zarówno tradycyjnymi (IPTV-multicast, DVB-C), jak i przy wykorzystaniu nowych rozwiązań technologicznych (OTT-Internet TV). Platforma pozwoli na w pełni zautomatyzowane dostarczanie metadanych do treści telewizji liniowej oraz na automatyczne generowanie treści.

System Ubique 4.0 jest systemem parasolowym, który dzięki wykorzystaniu najnowszych narzędzi i technologii m.in. kolejek RabbitMQ czy dostępnym REST API jest w stanie komunikować się z wieloma systemami zewnętrznymi: systemy szyfrowania, middleware, systemy rekomendacji, nagrywarki, streamery, zewnętrzne systemy CRM, transkodery VOD. System pozwala na łatwe skalowanie i dokładanie kolejnych serwerów node (serwery fizyczne lub wirtualne), które mogą przejmować na siebie poszczególne zadania systemu. Uniwersalność platformy pozwala jej na współpracę zarówno z sygnałami TV o tradycyjnych parametrach, jak i również z nowymi technologiami takimi, jak np. 4K czy HDR.

Gratulujemy!


Pozostałe artykuły