Grant na transfer technologii w branży budowlanej

BIM ENGINEERS Sp. z oo. to firma działająca w branży budowlanej, a w szczególności specjalizuje się w zakresie projektowania instalacji sanitarnych, mechanicznych i elektrycznych oraz modelowania architektury.

W ramach projektu, firma skorzysta z grantu na transfer technologii, którego przedmiotem jest wprowadzenie licencji technologii Autodesk Architecture, Engineering and Construction Collection (AEC Collection), czyli zestawu kolekcji narzędzi komputerowych pozwalających na wykonanie pełnej dokumentacji produktów budowlanych i budowli przemysłowych.

Technologia Autodesk Architecture, Engineering and Construction Collection to unikalne i kompletne rozwiązanie dla branży budownictwa. Technologia stanowi kolekcję narzędzi komputerowych do projektowania architektonicznego, konstrukcyjnego i instalacyjnego w zakresie obiektów kubaturowych, liniowych i inżynierskich, pozwalających na pracę w zintegrowanych procesach tj. BIM – modelowanie informacji o budynku (z ang. Building lnformation Modeling) oraz CAD – projektowanie wspomagane komputerowo (z ang. Computer Aided Design) z wykorzystaniem najnowszych innowacyjnych technologii informatycznych dla budownictwa. Dzięki kolekcji AEC możliwe jest projektowanie budynków i infrastruktury, a także łatwiejsza ocena wykonalności projektu, założeń projektowych i kolizji już na wczesnym etapie. Uwzględnia również możliwość stworzenia wizualizacji produktu, przeprowadzenia symulacji zarówno funkcjonalnej jak i strukturalnej działania budynku/produktu oraz zawiera podstawowe narzędzia komunikacyjne pozwalające na pracę grupową. Zestaw narzędzi zawiera między innymi oprogramowanie: Revit, Civil 3D, lnfraworks, AutoCAD, Navisworks Manage, 3DSMax, Recap Pro, Advance steel, Fabrication CADMEP, lnsight, Structural Bridge Design, Dynamo Studio, Formit Pro, Robot Structural Analysis Professional, Vehicle Tracking, Autodesk Rendering i Autodesk Drive. Unikalne zestawienie wyżej wymienionego oprogramowania i połączenie w zestawie różnych technologii pozwala na sprawne stworzenie wirtualnego bliźniaka dowolnego wirtualnego obiektu z zapisem technologii jego wykonania zarówno w technice obróbki użytkowej jak i addytywnej.

Gratulujemy!

 

 


Pozostałe artykuły