Firma HANBUD pozyskała system usprawniający proces produkcji

Firma HANBUD od powstania pomagała w realizacji marzeń o własnym domu. Początkowo działalność firmy skupiała się na dystrybucji materiałów budowlanych. Od kilkunastu lat  jest producentem pokryć dachowych.

Na przestrzeni lat asortyment firmy uległ rozszerzeniu. Wprowadzone zostały nowe linie technologiczne do produkcji blachodachówek, paneli dachowych na rąbek oraz blach trapezowych.

Celem głównym projektu jest optymalizacja procesu produkcji poprzez wdrożenie systemu rozwiązania programistycznego w postaci Konfiguratora 3D, a tym samym osiągnięcie mierzalnych celów szczegółowych w postaci skrócenia czasu realizacji zleceń wyrobów złożonych (typu np. panele ogrodzeniowe, panele elewacyjne) o 40%, oraz redukcji jednostkowych kosztów pracy o 15%. Nowa technologia oparta jest na platformie projektowania 3D opartej o silnik WEBGL pozwalającej na tworzenie dynamicznych konfiguratorów produktowych w trójwymiarze, udostępnianych dla klientów końcowych w celu umożliwienia wykonania projektu technicznego stanowiącego podstawę zamówienia wg własnego zapotrzebowania i następnie generowania w oparciu o stworzony projekt dokładnej specyfikacji zamówienia wyrobu finalnego.

 

 

 

 

 

 

 

 


Pozostałe artykuły