4developments sp. z o.o. zakupi i wdroży technologię z zakresu architektury i budownictwa

4developments sp. z o.o. to firma prowadząca działalność w branży projektowej oraz doradztwie inżynieryjnym, inwestorstwie zastępczym, nadzorze inwestorskim, projektach architektonicznych i inżynieryjnych.

W ramach projektu, firma skorzysta z grantu na transfer technologii, którego przedmiotem jest zakup i wdrożenie technologii z zakresu architektury i budownictwa –  Autodesk Architecture, Engineering and Construction Collection (AEC Collection), czyli zestawu kolekcji narzędzi komputerowych pozwalających na wykonanie pełnej dokumentacji produktów budowlanych i budowli przemysłowych.

Technologia – oprogramowanie AE&C Collections to pakiet programów komputerowych do projektowania budynków i infrastruktury komunalnej, który daje dostęp do kluczowych produktów Autodesk – aplikacji, co pozwala na elastyczny i wygodny sposób pracy w zależności od potrzeb ciągle zmieniającego się rynku. Pełna lista programów komputerowych zawartych w pakiecie AEC: 3ds Max, Advence Steel, AutoCAD, Autodesk Drive, Autodesk Rendering, Civil 3D, Dynamo Studio, Fabrication CADmep, Formlt Pro, lnfraWorks, lnsight, Navisworks Manage, ReCap Pro, Revit, Robot Structural Analysis Professional, Structural Bridge Design, Vehicle Tracking. Unikalne zestawienie wyżej wymienionego oprogramowania i połączenie w zestawie różnych technologii pozwala na sprawne stworzenie wirtualnego bliźniaka dowolnego wirtualnego obiektu z zapisem technologii jego wykonania zarówno w technice obróbki użytkowej jak i addytywnej. Powstała w ten sposób unikalna baza danych inżynierskich jest sprawnie zarządzana i pozwala na uzyskanie w dowolnym momencie dowolnych informacji o wirtualnym obiekcie. Opisywany zestaw narzędzi pozwala na pełną analizę architektoniczną i inżynierską oraz wykonanie dokumentacji projektowej oraz techniczno-ruchowej w zintegrowanych narzędziach CAD/CAE/PDM zgodnie z innowacyjną ideologią BIM (Building lnformation Modeling) czyli koncepcją modelowania informacji o budynku. Produkty Autodesk pozwalają przeprowadzić cały cykl życia produktu. Znajdują się w nich doskonałe narzędzia pozwalające opracować koncepcje, wykonać konstrukcję i przygotować technologię. Jest to jedyny produkt na rynku o tak kompletnym składzie. Zastosowanie technologii Architecture, Engineering and Construction Collection kompleksowo rozwiązuje problem inżynierów/projektantów z branży budowlanej, który dotyczy dostępu do niezbędnych narzędzi pracy.

 

Gratulujemy!

 


Pozostałe artykuły