Firma PROFILEX Jerzy Malicki z kolejnym grantem na transfer technologii

PROFILEX Jerzy Malicki to firma, która od początku swego istnienia (od roku 1989) specjalizuje się w odlewnictwie metali szlachetnych i mosiądzu dla branży jubilerskiej i mechaniki precyzyjnej. Firma świadczy usługi dla największych firm jubilerskich w Polsce : Apart, W.Kruk, Stelmach i jest dobrze znana na branżowym rynku. Firma świadczy także usługi prototypowania wyrobów jubilerskich w technologii druku 3D, a także jest wyłącznym przedstawicielem firmy Progold na Polskę, Litwę, Łotwę, Estonię, Czechy oraz Słowację.

Celem projektu jest zakup licencji  na modyfikowalną internetową platformę wzorniczą dająca możliwości modyfikowania i przeprojektowania wzorów biżuterii.

Dawcą technologii jest firma BERMARK DESIGN Ltd z Tajlandii. W ramach zakupionej innowacji na platformie internetowej zostaną umieszczone wzory biżuterii w postaci modyfikowalnych plików STL. Klienci firmy będą mieć dostęp do platformy i będą mogli wybierać wzory biżuterii, które następnie będą drukowane na precyzyjnej drukarce 3D. Wzory te będą mogły być modyfikowane na platformie w zależności od tego czy będą wykonane w złocie, srebrze, tytanie czy platynie. Firma PROFILEX w ramach zakupionej licencji na platformę będzie miała dostęp do tych wzorów  w postaci projekcji 3D oraz 3 rzutów bezpłatnie. Umożliwi to każdej firmie jubilerskiej będącej klientem PROFILEXU na dostęp do najnowszych trendów wzorniczych na świecie. Firma PROFILEX będzie mogła zaoferować swoim klientom półprodukt w postaci odlewu, jak również produkt końcowy w postaci wykończonej biżuterii.


Pozostałe artykuły