ALUTECH GLASSYSTEMS sp. z o.o. sp.k. skorzysta z grantu na transfer technologii

ALUTECH GLASSYSTEMS sp. z o.o. sp.k. to przedsiębiorstwo specjalizujące się w świadczeniu usług w zakresie projektowania, nadzoru, doradztwa oraz wdrażania i sprzedaży nowatorskich rozwiązań metalowo-szklanych.

W ramach projektu, firma skorzysta z grantu na transfer technologii, którego przedmiotem jest zakup i wdrożenie dedykowanego do swoich potrzeb oprogramowania składającego się z wybranych modułów czterech specjalistycznych systemów informatycznych do projektowania stolarki otworowej, zaawansowanych technologicznie: Solid Edge Classic – Floating – będący kompleksowym system do projektowania; FEMAP – dający możliwości analiz MES liniowych i nieliniowych; oprogramowanie do obliczeń płaskich i przestrzennych układów konstrukcyjnych, oprogramowanie do analizy MES termiczno-wilgotnościowej.

Technologia pozwoli na prowadzenie analizy statyczno – wytrzymałościowej projektowanych konstrukcji, umożliwi analizę charakterystyki przekrojów cienkościennych oraz pozwoli na analizę elementów stalowych i aluminiowych wraz z węzłami, zgodnie z normami europejskimi i amerykańskimi, w zautomatyzowany sposób. Transferowana technologia to kompleksowy system do projektowania w 3D, który wykorzystuje innowacyjną technologię synchroniczną do przyspieszenia projektowania, szybszego wprowadzania poprawek i umożliwienia lepszego ponownego wykorzystania.

Gratulujemy!

 


Pozostałe artykuły